2022

Na konkurs  festivala pristiglo je 45 različitih novinarskih formi (18 televizijskih paketa, 12 radio paketa, 15 tekstova online/štampa) studenta sa šest univerziteta iz četiri zemlje: Srbije (Univerziteti u Beogradu, Nišu i Novom Sadu), Bosne i Hercegovine (Univerzitet u Sarajevu), Hrvatske (Sveučilište u Zagrebu) i Albanije (Univerzitet u Skadru).

ŽIRI: Dragan Jovićević, novinar, pisac, filmski kritičar i teoretičar iz Srbije, Vanja Šunjić,  novinarka, aktivistkinja i književnica iz Bosne i Hercegovine, Danka Derifaj, televizijska novinarka iz Hrvatske

Festival je svečano otvorila Ana Bojović, alumnistkinja Odseka za medijske studije i novinarka Radio-televizije Vojvodine.

TV 1. Legenda o Skadarskoj tvrđavi /Scutari castle legend – Lazarina Pjetrija, Đeni Tušani, Olte Jahaj i Telenze Ramaj (Univerzitet u Skadru) Aleksandar Bugarin, Irena Čučković i Iva Gajić (FF Univerzitet NS)
2. Alarm – više od podkasta – Sanja Đorđević (FF Univerzitet NS)
3. (Ne) vjeruje – Ivana Škaričić, Janja Šestak i Katja Knežević (FPZ Sveučilište ZG)
RADIO 1. Novogodišnja rasveta – Jovana Malešev i Aleksandra Nikodijević (FF Univerzitet NS)
2. Gužva u saobraćaju – Marko Božović (FPN Univerzitet BG)
3. Nelegalna iskopavanja – Jelena Markov i Maja Smiljković (FF Univerzitet NS)
1. Narušavanje ekološke ravnoteže na planini Baba – Olivera Savić (FPN Univerzitet BG)
2. Psihoterapija – delatnost u sivoj zoni – Petar Alimpijević (FF Univerzitet NS)
3. Lika života – Ivana Vidaković, Petra Orešković, Matea Ivanković i Helena Peli (FPZ Sveučilište ZG)
Nagrada publike Škropec – Benjamin Mihoci i Sunčica Šoljan (FPZ Sveučilište ZG)

TRIBINA: (Ne)vidljivost kulture u medijima.

Učesnici tribine: Dragan Jovićević, Vanja Šunjić, Danka Derifaj, i dr Lejla Turčilo, profesorka sa Fakulteta političkih nauka iz Sarajeva

Moderatorka: Ana Bojović

Tribina je održana u Radio kafeu, gde su bili upriličeni  svečano uručenje nagrada i koktel u čast nagrađenih.