2019

Na konkurs festivala pristiglo je 40 radova radova studenata sa šest univerziteta iz četiri zemlje: Srbije (Univerziteti u Beogradu i Novom Sadu), Bosne i Hercegovine (Univerzitet u Sarajevu), Hrvatske (Univerzitet u Zagrebu) i Grčke (Aristotelov univerzitet u Solunu).

ŽIRI: Miloš Teodorović, novinar i urednik Radio Slobodna Evropa , Branimir Slijepčević, novinar i urednik Radio Rojca (Pula), Mirjana Radulović, novinarka Radio Rojc, Tatjana Lazarević, urednica portala KoSSev.info (Kosovska Mitrovica) Gordana Bjeletić, urednica portalaa Južne vesti (Niš)

Festival je otvorio Zoran Strika, alumnista Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, novinar i urednik Radio 021.

TV 1. Nepodobni – Antonia Penića i Sare Kekuš (FPZ Sveučilište ZG)
2. Žalit će ko ovo prespava – Janko Debeljak, Mirela Hamzić i Ivana Turkalj (FPZ Sveučilište ZG)
3. Propast tekstilne industrije – Ivana Atanacaković (FPN Univerzitet BG)
RADIO 1. Rad na crno – Predragu Mijatoviću i Milijani Mićunović (FF Univerzitet NS)
2. Kome će da zvoni za početak policijskog časa – Marko Apostolović, Igor Išpanović
3. Eskort dame – Anja Stojanović i Đorđe Slavković (FPN Univerzitet BG)
1. Misterija tela pored klupe – Lazar Čovs (FF Univerzitet NS)
2. Veliki Bački kanal – investicija bez kraja – Đina Nedović i Tamari Bogojević (FF Univerzitet NS)
3. Šta određuje železnički red vožnje – Marko Lazić i Sanja Đorđević (FF Univerzitet NS)
Nagrada publike Iščupani iz korena – Anja Lalović (FF Univerzitet NS)

TRIBINA: „ Nove tehnologije, nove odgovornosti“

Učesnici: Branimir Slijepčević, Gordana Bjeletić, Tatjana Lazarević, Miloš Teodorović

Moderator: Zoran Strika

Projekcije radova kao i tribina održani su u kino sali Filozofskog fakulteta, dok je svečano proglašenje najboljih učesnika održano u Kulturnoj stanici „Eđšeg“ u Novom Sadu.