2017

Na konkurs festivala pristiglo je 37 radova studenata novinarstva sa šest Univerziteta iz četiri zemlje: Srbije (Univerziteti Beograd, Novi Sad), Bosne i Hercegovine (Univerzitet Tuzla), Hrvatske (Sveučilište Zagreb) i Albanije (University of Tirana).

ŽIRI: Ivana Dragičević, novinarka i urednica TV N1(Zagreb), Marin Veršić, novinar Al Jazeera Balkans i  Jovana Zdjelarević, novinarka Omladinskog radija Radio-televizije Vojvodine

Festival je otvorio Kristijan Došen, alumnista Fakulteta politički znanosti, novinar HRT-a.

TV 1. Metamorfoze – Sara Kekuš, Antonio Penić, Mislav Pilsak i Eugenija Prša (FPZ Sveučilište ZG)
2. Mali Pikaso – Ivana Atanacković i Miljana Miletić (FPN Univerzitet BG)
3. Soul Food Kitchen – Katarina Šapina (FPZ Sveučilište ZG)
RADIO 1. Biznis preko granice – Filip Uzelac, Una Krlić i Ivana Berta, (FF Univerzitet NS)
2. Muška prostitucija – Snežana Čenad i Marija Sušić (FF Univerzitet NS)
3. Surogat materinstvo – Marija Grbić (FF Univerzitet NS)
1. Tragovi balkanske rute – Rebeka Lesac, Katarina Šapina i Tijana Jakovljević (FPZ Sveučilište ZG)
2. Yolla’s European Story – Petra Srđanović, Barbara Ravbar i Marijana Krištof (FPZ Sveučilište ZG
3. Na putu, daleko do doma – Dino Zurak i Zoran Strika, (FPZ Sveučilište i FF Univerzitet Novom Sadu)
Nagrada publike Prosvjed u Phoenixu – Renata Šimić i Rebeka Lesac (FPZ Sveučilište ZG)

Festival je 2017. održan u Zagrebu u okviru projekta Balkan Bridges u kome su učestvovali novinari i studenti iz SAD-a, Hrvatske, Srbije, Slovenije, Crne Gore, Albanije.

Svečana dodela nagrada i žurka u čast nagrađenih organizovana je u klubu „Tvornica“.