2016

Na konkurs festivala je pristiglo 49 radova studenata novinarstva sa univerziteta iz Beograda, Novog Sada, Sarajeva,  Zagreba, Skoplja.

ŽIRI: Selvedin Avdić, novinar i pisac, urednik portala Žurnal.info (BiH), Klara Krajnc, glavna i odgovorna urednica Omladinskog radija, i Vanja Đurić, novinarka RTV-a.

Festival je otvorila Jelena Vukmanović, alumnistkinja Odseka za medijske studije i novinarka RTV.

TV 1.Propuh – Saša Živković i Katarina Škaro (FPZ Sveučilište Zagreb)
2. Volonterka u Bapskoj – Rebeka Lesac (FPZ Sveučilište Zagreb
3. Usvajanje dece – Teodora Ćurčić i Dunja Funduk (FF Univerzitet Novi Sad)
RADIO 1.Transrodne osobe – Milana Nikolić i Milana Maričić (FF Univerzitet NS)
2. Ilegalni softveri – Kristina Pantelić, Jelena Hajder i Katarina Vuksanović (FF Univerzitet NS)
3. Lečenje narkomanije – Milica Kuzmanov i Miloš Čeman (FF Univerzitet Novi Sad)
1. Čujuće društvo oštećenog sluha – Milana Maričić i Vesna Novković (FF Univerzitet NS)
2. Makedonski studenti sa najgorim standardom na Balkanu – Angela Rajčevski (Pravni fakultet Justinijan I, Univerzitet Skopje
3. Žene na muškom zadatku – Teodora Gavrilović i Dunja Funduk,(FF Univerzitet Novi Sad).
Nagrada publike