2014

Na konkurs festivala pristiglo je 35 radova (25 televizijskih i 10 radijskih priloga) studenata novinarstva sa univerziteta iz Niša, Beograda, Novog Sada, Sarajeva,  Zagreba, Skoplja.

ŽIRI: Petra Mlačić, novinarka HRT iz Zagreba, Jordan Dukov, novinar TV „Telma“ iz Skoplja i  Miodrag Sovilj, novinar TV N1

Festival je otvorila Jovana Zdjelarević , alumnistkinja Odseka za medijske studije, novinarka Radio televizije Vojvodine.

TV 1. Plesna radionica za osobe sa invaliditetom – Iva Jurčić, Matea Ribarević (FPZ Sveučilište ZG)
2. Pun kufer – Kristian Došen i Tomislav Dmejhal; (FPZ Sveučilište ZG)
3. Kinezi – novi život – Goran Jerosimović i Stefan Janjić (FF Univerzitet NS)
RADIO 1. Zvuk vredi hiljadu slika – Teodora Vasiljević i Milica Đilas (FF Univerzitet NS)
2. Legalizacija marihuane – Milica Pavasović i Milorad Jekić (FF Univerzitet NS)
3. Na raskršću – Aleksandra Babić (FPZ Univerzitet u Beogradu).
Nagrada publike Da se ne zaboravi – Renata Šimić i Ivan Granić (FPZ Sveučilište Zagreb)

TRIBINA: „Sloboda ili ništa – cenzura i autocenzura“.

Učesnici: Daško Milinović i Mladen Urdarević, voditelji jutarnjeg programa „Uzbudilnik“ na radiju B92 , Vladan Joler, SHARE fondacija, Branislav Šovljanski, novinar  TV N1.

Moderatorka: Sanja Kljajić, studentkinja FF UNS

Projekcija radova održana je u kino Sali Filozofskog fakulteta, dok su tribina  i svečana dodela nagrada upriličene u klubu „Fabrika“ Studentskog kulturnog centra u Novom Sadu.

U bogatom zabavnom programu nastupili su: adhok okupljen hor od alumnista  i učesnika festivala Hobihor koji je izveo pesmu Ay Carmela, te rok sastavi The News (bend Odseka za medijske studije), The Gift i Sailorman and the Aligators.