2013

Na konkurs festivala pristiglo je 40 radova ( 27 televizijskih i 13 radijskih priloga) studenata novinarstva sa univerziteta iz Niša, Beograda, Novog Sada, Sarajeva, Banja Luke, Zagreba, Skoplja, Ljubljane.

ŽIRI: Danica Vučenić, RTV, Dragan Ilić, autor i voditelj programa „Buđenje“ i kolumnista nedeljnika „Vreme“, i Idro Seferi,  pisac i novinar TV Top Channel iz Albanije i dopisnik sa Kosova više medija u regionu.

Festival je otvorila Maja Dragić, alumnistkinja Odseka za medijske studije, novinarka i prezenterka RTV.

TV 1. Tragom kulture- Stefani Šovanec i Dajana Šušnjar (FF Univerzitet NS)
2. Korak po korak do FIFA znaka – Milena Biga i Milena Vilotijević (FF Univerzitet NS)
3. Muškarci u štiklama – Jure Perišić (FPZ Sveučilište ZG)
RADIO 1. Promena pola – Stefan Janjić i Goran Jevrosimović (FF Univerzitet NS)
2. Hod bez koraka – Ivana Majstorović (FPN Univerzitet u Beogradu)
3. Povorka ponosa – Lucija Živković (FPZ Sveučilište Zagreb)
Nagrada publike Slova koja život znače JMBG – Amela Sarajčić i Dženita Hadžiosmanović (FPN Univerzitet Sarajevo)

TRIBINA: „Satira u medijima: nekad i sad“

Učesnici tribine: novinari i urednici satiričnog portala Njuz.net Marko Dražić, Viktor Marković i Dejan Nikolić, autori televizijskog serijala „Državni posao“ Nikola Škorić, Dimitrije Banjac, Dejan Ćirjaković i Mladen Urdarević, sociolog i kolumnista dnevnog lista „Danas“ Aleksej Kišjuhas, te Dragan Ilić i Idro Seferi.

Moderatorka tribine Jelena Vukmanović, novinarka RTV i alumnistkinja Odseka za medijske studije

Projekcije radova kao i tribina održani su u kino sali Filozofskog fakulteta, dok je svečano proglašenje najboljih učesnika održano u umetničkom ateljeu „Cvjetićanin“ na Petrovaradinskoj tvrđavi, gde je nakon dodele nagrada upriličen koktel za učesnike i goste.